Jdi na obsah Jdi na menu
 


Oblíbené destinace

Stará část Dubaje

Al Ahmadiya School – je první škola postavená v Dubaji (rok 1912) a proto je významnou kulturní památkou. Dnes se v ní už neučí a funguje jako muzeum vzdělávání. Je otevřena denně, vstup je zdarma a určitě stojí za návštěvu.

Dubai Museum – je hlavní muzeum. Nachází se v pevnosti Al Fahidi Fort, což je mimo jiné nejstarší stojící budova v Dubaji (z roku 1787). Samotné muzeum bylo otevřeno v roce 1971 a má za cíl ukázat návštěvníkům tradiční způsob života v emirátu. Muzeum má mnoho historických památek, z nichž nejstarší je z období 3000 let př.n.l.

Al Bastakiya – je jedna z nejstarších čtvrtí Dubaje. Dnes je v ní mnoho rekonstruovaných budov postavených v tradičním stylu. Ve čtvrti je také spousta kaváren a galerií.

Jumeirah mešita – je největší mešita ve městě a jako jedna z mála je otevřena i pro nemuslimské turisty. Prohlídky s průvodcem jsou k dispozici v úterý, čtvrtek a neděli od 10 hodin.

 

Moderní Dubaj

Mrakodrap Burdž Chalífa – nejvyšší budova na světě je úchvatná už na pohled a proto ji nemůžete při návštěvě Dubaje vynechat. Pro turisty je ovšem nejzajímavější částí vyhlídková plošina ve 124. patře. Z plošiny je za příznivého počasí krásný výhled na celou Dubaj. Cena vstupnek je vysoká a činí 125-200 AED v závislosti na denní hodině.

Dubajská fontána – fontána která stála 218 milionů dolarů je osvětlená 6600 světly, 25 barvenými projektory a vodu stříká až 150 metrů do vzduchu. Fontána se nachází v jednom z umělých jezírek v okolí mrakodrapu Budrž Chalífa.

Hotel Burdž al-Arab – Pokud chcete vidět jak žijí skutečně bohatí lidé, tak můžete navštívit tento hotel. Přístup je samozřejmě omezen, vstup si musíte rezervovat několik dní předem na vrátnici před hotelem a poté si můžete dát v restauraci čaj, nebo malé jídlo. Výhodu mají hosté ostatních Jumeirah hotelů, kteří mají do Budrž al-Arab po dohodě snažší přístup. Jumairah je Dubajská státní společnost vlastnící Burdž al-Arab a další hotely v okolí. Avšak musíte si připravit nemalé finance, protože i cena čaje odpovídá luxusu hotelu.

 
 

 

Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< červenec / 2022 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 9304
Měsíc: 139
Den: 4